Zakładki:
Linie Lotnicze - Linki
Tagi
Kategorie: Wszystkie | bilety lotnicze | hotele | linie lotnicze | porty lotnicze
RSS
środa, 23 września 2015

W dzisiejszych czasach pragniemy od hotelu czegoś wiecej. Nie wystarcza nam już schludny, mały pokoik z łóżkiem i łazienką (najczęściej pozostawioną w nieciekawym stanie). W wakacjach czy zwykłych wyjazdach zaczynamy zwracać uwagę na miejsce naszego wypoczynku, coraz rzadziej jest to hotelik niskiej klasy. Dawniej trzeba było wydać jak najmniej, pokój nie był ważny- było to miejsce, w którym przebywaliśmy najkrócej, czasami tylko podczas snu. Jak jest teraz?

Jeśli nawet nasze zarobki nie wzrosły diametralnie, to okazuje się, że coraz większy odsetek naszego społeczeństwa stać już na wizytę w dobrym hotelu, podczas wymarzonych i wyczekanych wakacji. W naszym kraju powstaje więcej luksusowych obiektów, jakie kiedyś widziano tylko za granicą. Polski rynek hotelarski rozwija się w zawrotnym tempie, przybywa coraz więcej gości z zagranicy, ale także rodzimych gości, którzy nie oszczędzają na noclegu.

Najbardziej odmienna i najszybciej rozwijająca się grupa w Polsce to hotele butikowe. To niewielkie miejsca najczęściej mające około 20 pokoi. Na hotel butikowy trzeba jednak mieć pomysł, każdy musi być niezapomniany i zdecydowanie charakterystyczny. Miejsca jego lokalizacji mogą być najróżniejsze od starych zabytkowych kamienic przez pofabryczne pustostany aż do budynków biurowych.

Wśród przykładów takich obiektów znajdziemy m.in: Lalala arthotel, Bulwar, The Granary Hotel, hostel mleczarnia.

Lalala arthotel to jeden z najbardziej zakręconych obiektów jakie wyszły spod rąk artystów w Polsce. Tam każdy pokój był tworzony przez innego projektanta wnętrz, więc o nudzie i powtórce nie może być mowy. Klienci mówią iż wnętrze opisuje przejście od nieba do piekła, gdyż niektóre pokoje zostały stworzone w myśl strachu i grozy. Dla ciekawych hotel znajduje się niedaleko stacji kolejowej w Sopocie (Sopot Wyścigi). Ceny wahają się mniej więcej od 400 złotych za nocleg- jak na nasz kraj dużo jednak okazuje się że ciężko będzie znaleźć miejsce bo chętnych nie brakuje.

Bulwar to hotel butikowy położony w Toruniu, w zabytkowej toruńskiej kamienicy. Tam zachwycić może nas idealna prostota wnętrza. Zaprojektowano ją jednak na zamysł nowoczesnego designu, w którym nie ma miejsca dla przesady. Nieskazitelne biało, kremowo, karmelowe pokoje to miejsce które trzeba odwiedzić jeśli na dłużej zagościmy w Toruniu.

Prawdziwym fenomenem technologii wypierającej pracę człowieka jest natomiast Puro. W Puro bez problemu zameldujemy się telefonem, w razie pytań skorzystamy z dotykowego panelu informacyjnego a w pokoju skorzystamy z laptopa, MP3, iPhone'a i 40-calowego telewizora. 

16:17, kuba.janik86 , hotele
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lipca 2015

Linie lotnicze oferują różne promocje na łączenie polskich miast. Do tej pory głównym przewoźnikiem był Lot i Eurolot, jednak bardzo dużą popularnością cieszą się także tanie linie lotnicze, które oferują coraz to więcej ciekawych połączeń.

Wczasy nad Bałtykiem z Lotem

Polskie linie lotnicze oferują połączenia nad Bałtyk z portu lotniczego w Krakowie. Z Krakowa do Gdańska w dwie strony znajdziemy połączenie w cenie 140 złotych. Lot oferuje bardzo ciekawe terminy w lipcu i sierpniu. Opcja drogi powietrznej jest kusząca, gdyż ceny biletów na pociąg są dość duże, a dojazd z południa Polski nad morze zajmuje cały dzień. Lot oferuje połączenia z Gdańskiem, który jest jednym z najstarszych miast Polski. Miasto posiada wiele zabytków , do których zalicza się cała Starówka. Oprócz tego warto zobaczyć fontannę Neptuna i kościół Mariacki.

Wrocław, Gdańsk, Kraków- oferta Ryanaira

Promocja Lotu spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów, a także inne linie lotnicze opowiedziały kolejnymi promocjami. Ryanair oferuje bilety lotnicze nad morze za 70 złotych. Bilety można kupić z portu lotniczego we Wrocławiu i Krakowie do Gdańska. Ryanair oferuje przeloty na wakacje, a także sporo ofert weekendowych. Spędzając weekend w Gdańsku warto zwiedzić także sąsiednie miasta, które razem tworzą słynne Trójmiasto. Z Gdańska można sobie zrobić wycieczkę do Sopotu i Gdyni. W Sopocie warto zobaczyć przepiękne molo, na którym co roku odbywa się zlot wszystkich gwiazd.

Tanie linie a regularni przewoźnicy

Nie jest tajemnicą , że pasażerowie bardzo zwracają uwagę na ceny, stąd zainteresowanie przedstawicielami taniego latania jest dość duże. Turyści rezygnują z wygody na rzecz niższych cen. Przeloty krajowe w Polsce opanowane przez linie wizz air i ryanair, znacznie odebrały klientów polskim liniom lotniczym. Dlatego Lot wciąż chce zachęcić klientów do zakupów biletów lotniczych, ale także nastawia się bardziej na kierunki dalekodystansowe, gdzie nie musi konkurować z przedstawicielami takiego latania. Dlatego zainteresował się kontynentem azjatyckim , aby wykorzystać swoje najnowsze dreamlinery.

16:12, kuba.janik86
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 maja 2015

Modlin bardzo szybko stał się jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk na naszym kontynencie. W zeszłym roku przez to lotnisko było odprawionych prawie 2 miliony turystów. Główną przyczyną sukcesu tego lotniska jest ogromny wpływ Ryanaira. Linia oferuje około 33 połączeń, a zapowiada otworzenie nowych. Najczęściej kupowano bilety lotnicze do Londynu, a także do Brukseli, Rzymu, Dublina. Można także znaleźć tanie loty do Wrocławia i Rygi. Bardzo dużo turystów wybiera loty od Bergamo a także do Barcelony i Gdańska. Ryanair myśli o stworzeniu kolejnej trasy w Modlinie. Obecnie otworzył bazy w porcie lotniczym we Wrocławiu i Krakowie. Jednak widać, że coraz więcej pasażerów jest zainteresowanych lotami z Warszawy. Modlin bardzo wspomógł Okęcia, które nie może poradzić sobie z aż tak dużą ilością pasażerów. Początki w Modlinie nie należały do najłatwiejszych. Lotnisko zbyt wcześnie otworzyło połączenia, nie będąc przygotowanym na złe warunki atmosferyczne , które mogą pojawić się wielokrotnie w ciągu roku. W konsekwencji wiele lotów było odwołanych, a linie lotnicze ponosiły ogromne straty. Wizz air początkowo przeniósł wszystkie swoje samoloty z Okęcia do Modlina. Jednak później musiał przeprosić lotnisko Chopina i ostatecznie tam wrócił. Jednak tę sytuacje bardzo szybko wykorzystał Ryanair, który rozpoczął oferować bardzo interesujące kierunki i ceny z podwarszawskiego lotniska. W tym sezonie Ryanair zaoferował wyspy Kanaryjskie. Z Modlina znajdziemy połączenia na Fuerteventurę i Teneryfę. Oprócz tego bardzo dużo osób wybiera Sycylię, gdyż Ryanair lata do portu lotniczego do Trapani.

lotnisko-warszawa-modlin-terminal

Modlin a inne porty lotnicze

Wszystkie lotniska regionalne w zeszłym roku wniosły wiele nowego do swojej siatki połączeń a także do tego by powstało coraz to więcej możliwości dla pasażerów. Bardzo dobrze radzi sobie Gdańsk, Wrocław , czyli przede wszystkim lotniska, w którym zaangażowane są tanie linie lotnicze. Szczególną uwagę przyciągają Katowice, które odbierają pasażerów Balicom. Szczególnie trudno kierować ruchem w okresie świątecznym, czy wakacyjnym. Dlatego tworzy się coraz więcej portów lotniczych, a ta mniejsze zyskują popularność dzięki tanim liniom lotniczym. 

poniedziałek, 30 marca 2015

Hotele Mercure wprowadzają zupełnie nową koncepcję dotyczącą remontu pokoi oraz zmiany aranżacji wnętrza budynku. Na czym będzie ona polegała?

Odnowienie hoteli „Dédicaces” zostanie przeprowadzone w krótkim czasie. Projekt ten gwarantuje również 30%-ową oszczędność, póki co na pierwszy plan poszedł świeży wystrój lobby. Od chwili obecnej relacje między gościem a obsługą mają jeszcze bardziej polepszyć się ze względu na sposób, w jaki klienci będą przyjmowani w budynku. Zniknęła potężna lada, teraz goście witani są u drzwi a recepcjonista pełni rolę gospodarza, który zaprasza podróżników w swe skromne progi. Dyrektor do spraw Sprzedaży, Marketingu oraz Dystrybucji, pan David Henry stwierdził, że owe rozwiązanie ulepszy bezpośredni kontakt z klientami. Dyrektor stawia na komunikacyjność oraz interakcje ze stroną obsługującą. W ten sposób dialog z pracownikiem hotelu może kojarzyć się z czymś miłym i przyjemnym a nie tylko z wypełnianiem codziennego obowiązku.

Plan zostaje powoli realizowany i pojedyncze hotele już mogą pochwalić się nowoczesnym wyglądem. Jako pierwszy renowacji uległ Mercure London Bridge, w kolejnym czasie inwestycja została zaakceptowana i wprowadzona w pięciu kolejnych obiektach. W Polsce budynek z tego typu udogodnieniem to Mercure Warszawa Centrum.

mercure

Na celownik zmian trafiła również gastronomia. Usługi w hotelach zostały rozszerzone między innymi o: nowoczesną kartę win (Cave et Saveur), a także całkiem nowe rozwiązanie dzielące usługi gastronomiczne na trzy rodzaje: Cuisine Lounge- samoobsługowa strefa mająca wyglądem i funkcjonalnością przypominać domową kuchnię, z której każdy może w dowolnej chwili skorzystać, Restaurant Lounge- restauracja ma zupełnie zmienić podejście do lokalnej kuchni, Bar Lounge- ostatni typ to po prostu miejsce, w którym goście mogą odpocząć oraz zjeść i czegoś się napić w późnych godzinach wieczornych.

Zupełną nowością jest również program EasyWORK. EasyWORK to specjalnie wydzielona strefa polecana szczególnie klientom, którzy zatrzymali się w hotelu w celach biznesowych. W miejscu tym goście mają do dyspozycji specjalny sprzęt multimedialny, dostęp do Internetu czy nawet lekki posiłek.  Z EasyWORK mogą korzystać także osoby z zewnątrz.

Marka Mercure wprowadziła nie dawno kampanię reklamową, której łączna cena wyniosła 20 milionów euro. Nowy spot puszczany będzie w ponad 10 krajach (np. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Brazylia). Nowa reklama została przygotowana przez agencję DDB Paris, która wprowadziła nowe hasło hotelu, które brzmi obecnie następująco „Odkrywanie świata Mercure”. Hotel utworzył również „Społeczność Mercure”, jest to sieć społecznościowa, która zrzesza ponad 45 tysięcy pracowników. Na stronie mogą oni dzielić się swoim doświadczeniem z innymi a także rozwijać się i razem dążyć do doskonalenia umiejętności.

15:29, kuba.janik86 , hotele
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lutego 2015

Lotnisko w Gdańsku przed długi czas funkcjonowało jako zwykle lotnisko regionalne. W Polsce na głównym prowadzeniu znalazło się Okęcie, lotnisko w Krakowie czy Katowicach. Jednak teraz przez inwestycje, remonty, modernizacje a także ogromne zainteresowanie różnymi liniami lotniczymi zauważamy znaczny wzrost ruchu lotniczego. Od początku tego roku port lotniczy obsłużył ponad dwa miliony pasażerów. W stosunku do zeszłego roku ruch wzrósł o ponad 14 procent. Ten rok był bardzo dobrym dla lotniska i zaowocował wspaniałymi wynikami. Przede wszystkim w tym roku port lotniczy naliczył rekordową liczbę przelotów czarterowych. Na sukces lotniska złożyły się także tanie linie lotnicze. Przede wszystkim otwarcie przelotów krajowych linii Ryanair z Gdańska do Modlina, Wrocławia a także trzeciej bazy irlandzkiej linii w Krakowie. Oprócz tego w Gdańsku , Lufthansa zwiększyła częstotliwość przelotów do Monachium i Frankfurtu. Oprócz tego znacznie zwiększył i poszerzył swoją ofertę przewoźnik wizz air, Sas a także polskie linie lotnicze Eurolot. Linia Norwegian także zaczęła oferować bilety lotnicze do Oslo, natomiast Lot utworzył połączenia z Warszawą.

Przeloty czarterowe i regularne z Gdańska

Przeloty czarterowe w tym sezonie to prawdziwy wulkan na lotnisku w Gdańsku. W ciągu siedmiu miesięcy przewoźnik osiągnął najlepsze wyniki spośród wszystkich portów lotniczych. Od stycznia do lipca obsłużył 142 tysiące turystów, a tym samym liczba lotów wzrosła o 40 procent. Z Gdańska w sezonie letnim można skorzystać z przelotów czarterowych między innymi na Fuertaventurę, Kos, Korfu, Pafos a także do Sharm. Oprócz tego turyści mogą skorzystać z przelotów regularnych w wielu liniach lotniczych zarówno tradycyjnych jak i przedstawicieli taniego latania. Między innymi Air Berlin oferuje bilety lotnicze do Berlina, Lufthansa do Monachium, a także spora oferta linii wizz air i ryanair. Między innymi bilety lotnicze do Londynu, Bergamo, na Maltę, Alicante czy do Liverpoolu. 

wtorek, 20 stycznia 2015

Bruksela to przepiękna stolica Belgii , która jest zlokalizowana nad rzeką Senne. Miasto to bardzo istotny dla całego kraju punkt kulturowy, oświaty a także turystyczny. Całe miasto dzieli się na Brukselę Górną i Dolną. W Brukseli Dolnej możemy zobaczyć wiele miejskich zabudowań , a także średniowieczny rynek i ratusz. Kręte, wąskie uliczki prowadza do dawnego kościoła świętej Katarzyny. Natomiast Bruksela Górna należy do dzielnicy bogactwa. Znajdziemy tutaj pałace, ogrody, a także luksusowe hotele. Grand Place to centrum Brukseli, które uznawane jest za najpiękniejsze miejsce w całej Europie. Głównym punktem jest tutaj Dom Króla. W dawnym, średniowiecznym pałacu możemy znaleźć obecne Muzeum Miejskie z wystawą ceramiki i srebra, które jest wizytówką miasta. Symbolem miasta jest słynna fontanna Manneken Pis, który pochodzi jeszcze z okresu renesansu. Obecna Bruksela jednak bardzo odbiega od dawnego widoku miasta. Głównym powodem jest duża ilość przedsiębiorstw i instytucji. Oprócz tego przez turystów i wielu klientów biznesowych rozwijają się tutaj hotele, restauracje, które zaczynają przyćmiewać dawne zabytki.

Połączenia do Brukseli w polskich liniach lotniczych

Wiele linii lotniczych oferuje loty do Brukseli. Jednak obecnie możemy znaleźć bardzo korzystne połączenia w Locie. Bilety lotnicze możemy zakupić za 279 złotych. Lot będzie latał do głównego portu lotniczego. Takie tanie loty znajdziemy nie wcześniej niż tydzień przed podróżą. Bagaż podręczny w tym Locie znajdziemy w cenie 60 złotych. Pasażerowie, którzy mają kartę w city banku mogą obniżyć ceny biletów lotniczych jeszcze o 3 procent.

Regularne linie lotnicze- bezpośrednie połączenia

Połączenie do Brukseli w Locie są bardzo korzystne, gdyż samoloty latają do głównych portów lotniczych. Przedstawiciele taniego latania oferują tańsze połączenia, jednak musimy dostać się z portu lotniczego do centrum lub hotelu. Lotniska regionalne zazwyczaj położone są na obrzeżach miasta. Jednak tanie loty oferują autobusy firmowe. Wymaga to mimo wszystko czasu od pasażerów.14:57, kuba.janik86
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 grudnia 2014

W naszym alfabetycznym cyklu dziś druga litera, czyli B, co oznacza, że pod lupę bierzemy Belgię. Warto wspomnieć, że Belgia to federacyjne państwo zlokalizowane w zachodniej części Europy (południowe Niderlandy). Graniczy z Francją, Luksemburgiem, Niemcami i Holandią i jest podzielona na trzy językowe obszary: francuski, niemiecki i niderlandzki. Głową państwa jest 54 letni król Filip I Koburg.

Ardeny – Górskie szlaki będące wspaniałym rozwiązaniem dla aktywnych turystów, którzy nie spędzają wczasów w fotelu przed telewizorem. Zimą szusują tu narciarze, a latem spadochroniarze i tłumy spacerujących pieszych. Poza tym emocji dodają rowerowe zjazdy downhil i popularne jeździectwo.

Bruksela – stolica kraju, siedziba króla oraz siedziba Parlamentu Europejskiego, gdzie pracują eurodeputowani ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. W Brukseli zlokalizowana jest również siedziba NATO, miasto jest ważnym ośrodkiem naukowym, oraz finansowym kraju. Liczne zabytki, ośrodki kulturalne w tym 30 muzeów, sprawia, że miasto jest chętnie odwiedzane przez młodych turystów.

Czekolada – Bruksela jest prawdziwą krainą czekolady, produkuje się jej tam około 220 tysięcy ton rocznie. Tamtejsze pralinki powstające z tajnych przepisów pracowników manufaktur zachwycają nie tylko podniebienie, ale również oczy oczekujących klientów.

Frytki – Belgia uważana jest za inicjatora tego ziemniaczanego (choć przez wielu uważanego za niezdrowy) przysmaku. Dodatkowo dziwnym może wydawać się fakt, że mieszkańcy kraju spożywają go z majonezem, a nie jak my standardowo z ketchupem czy solą. Do smażenia frytek kiedyś, w tradycyjny sposób używano przede wszystkim łoju wołowego.

Manneken Pis – Najpopularniejszy symbol Belgi przedstawiający wykonany z brązu posążek sikającego chłopca. Mało kto wie jednak, że po drugiej stronie rynku stoi mniej popularna Jeanneke Pis – figurka sikającej dziewczynki.

Napoleon – To właśnie tutaj w bitwie pod Waterloo, na południe od stolicy państwa, Brukseli, doszło do ostatecznej klęski Napoleona Bonaparte. Odbyła się ona dokładnie 18 czerwca 1815 roku.


reasons-slide0


Peyo
– belgijski rysownik, autor znanych na całym świecie i uwielbianych przez dzieci Smerfów, podobno sam o sobie mówi, że na swoje podobieństwo stworzył komiksowego Łasucha.

Piwo – W Belgi powstała pierwsza światowa Akademia Piwa. Dodatkowo można usłyszeć pogłoski, że jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie miłośnicy jasnego chmielnego trunku z pewnością odnajdą coś dla siebie. A wybór mają spory, w kraju istnieje do tysiąca najróżniejszych gatunków piwa.

Port lotniczy Bruksela – Największe belgijskie lotnisko oraz główny punkt sprzedaży czekolady. Powstało w 1940, a na chwilę obecną rocznie obsługuje około 19 milionów pasażerów. Działają na nim Brussels Airlines – belgijskie linie lotnicze. W swojej flocie posiada 45 maszyn obsługujących połączenia europejskie i afrykańskie. W Polsce oferują rejsy z krakowskiego i warszawskiego portu lotniczego do Brukseli.

Czytaj również polaczenialotnicze.net

15:38, kuba.janik86
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2014

W Madrycie zobaczysz wspaniałe zabytki, posmakujesz wspaniałej kuchni, odpoczniesz w pięknych parkach, a wieczorem poczujesz klimat bawiącego się miasta. a wtedy zechcesz tu powrócić.

Stolica Hiszpanii nie zasypia. Wieczorem tętnią życiem dzielnice rozrywki, za dnia centra handlowe i biznesowe. Po zmierzchu na ulicach widać różnokolorowy tłum. Madrycką przygodę rozpoczynamy na Puerta del Sol, gdzie znajduje się środek Hiszpanii i środek strefy pieszej w Madrycie. Na zakupy idealna jest Calle de Preciados – główna ulica handlowa. Aleja prowadzi pod Teatro Real, Królewski Teatr na Plaza de Oriente. To jeden z elementów otoczenia dawnej rezydencji królów Hiszpanii. Żeby wybudować królewskie rezydencje i park, konieczne było wyburzenie całej dzielnicy miasta. Siedziba królów zbudowana w połowie XVII wieku jest największym pałacem Europy (250 metrów długości).

Na południe od pałacu wznosi się monumentalna madrycka katedra Nuestra Senora de la Almudena, budowana ponad 200 lat, a ukończona dopiero 21 lat temu, kiedy to miasto odwiedzał papieź Jan Paweł II. Na taneczne wieczory najlepsza jest dzielnica Malasana, gdzie zawsze jest gwarnie i wesoło. Wąziutkie uliczki pełne są kawiarenek, barów, klimatycznych tawern z pokazami flamenco i klubów o nie zawsze dobrej reputacji. Wśród Panów najważniejszym miejscem, które muszą odwiedzić jest stadion Santiago Bernabeu, arena bojów piłkarskich drużyny Real Madryt. Dla mieszkańców sport jest niezwykle ważny, a miasto umożliwia uprawianie takich sportów jak: tenis, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wspinaczka ird.. Nowoczesny Madryt to z kolei wieżowce Puerte de Europa, które mają 114 metrów wysokości i są pochylone pod kątem 15 stopni nad ulicą. To niesamowite, wyglądają jak krzywe wieże ze stali i szkła.

Nie wiele osób wie, że Madryt zajmuje 2 miejsce na świecie pod względem ilości drzew w mieście, co oznacza, że jest tu naprawdę zielono, a jak wiadomo drzewa są płucami świata. Liczba drzew przekracza 240 tysięcy sztuk, natomiast terenów zielonych jest około 250 tysięcy hektarów. Miasto może pochwalić się pięknymi ogrodami historycznymi, wśród których znajdziemy m.in. Królewski Ogród Botaniczny, czy ogrody pałacowe, takie jak Campo del Moro i Ogrody Sabatni.

Do Madrytu polecimy m.in. liniami lotniczymi LOT oraz Lufthansa, bilety lotnicze bardzo często dostępne są w ciekawych promocjach. Aby znaleźć tani bilet najlepiej skorzystać z internetowej wyszukiwarki jak np. www.esky.pl, gdzie również można zarezerwować taki bilet, a także znaleźć i zarezerwować pokój w hotelu.

16:27, kuba.janik86
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 października 2014

Wizz air oferuje wiele tanich lotów z portu lotniczego w Katowicach, Warszawie , Gdańsku i Wrocławiu. Bilety lotnicze do Budapesztu znajdziemy już w cenie 78 złotych. Tanie loty do Paryża znajdziemy za 93 złote. Z wizz air możemy także polecieć do Rzymu za 113 złotych. Na pokład samolotu możemy wnieść dwa rodzaje bagażu podręcznego mniejszy lub większy. Za bagaż większy musimy dodatkowo zapłacić. Wizz air z każdym sezonem otwiera sporo połączeń w różne ciekawe zakątki Europy. Sezonowo otwierał także bilety lotnicze do Tel Awiwu. Wizz air ma także dla swoich pasażerów możliwość rezerwacji hoteli. W pakiecie zawiera ponad 300 hoteli w różnych miejscach naszego kontynentu. Dlatego zamiast korzystać z ofert biura podróży, możemy znaleźć ciekawy urlop na własną rękę. Przede wszystkim bukujemy bilety lotnicze a także rezerwujemy hotele na stronie przewoźnika.

Przeloty krajowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne. W związku z niezbyt dobrym stanem dróg, a także korków podczas typowej gorączki świątecznej czy wakacyjnej , wielu pasażerów wybiera wariant transportu powietrznego. Ponadto wcześniej po Polsce można było latać Eurolotem i Lotem. Teraz mamy opcję połączeń w tanich liniach lotniczych, między innymi w wizz air i ryanair.

Nietypowe połączenia w wizz air

Węgierska linia lotnicza oferuje bardzo nietypowe przeloty krajowe. Między innymi możemy polecieć z Warszawy do Gdańska, a także z Warszawy i Gdańska do portu lotniczego w Warszawie. Przesiadka będzie odbywała się w Oslo. Wybierając takie rozwiązanie możemy zwiedzić norweskie, piękne miasto Sandefjord. Oferta skierowana jest głównie do osób, które lubią podróżować, łowić promocje a także mogą przeznaczyć na podróż kilka godzin. Warto podróżować dłużej, ale za rozsądną cenę. Bilety lotnicze zakupimy w cenie 74 złotych. Oczywiście najlepiej ograniczyć się tylko do bagażu podręcznego, który jest w cenie biletu, jak to zwykle u przedstawicieli taniego latania.

10:22, kuba.janik86
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 sierpnia 2014

Paryż to miasto, które od wielu lat zachwyca turystów z całego świata. Nagromadzenie zabytków i skarbów dziedzictwa sprawia, że o każdej porze roku możemy spotkać tutaj wielu koneserów sztuki. Miasto charakteryzuje się elegancją i przepychem. Hotele w Paryżu zlokalizowane są obok największych atrakcji miasta. Na obrzeżach także możemy znaleźć tańsze noclegi.

Paryż

Zabytki wart zobaczenia

Odwiedzając Paryż głównym punktem jest Katedra Notre Dame, która jest największą świątynią w Europie. Świątynia sytuuje się w czasach gotyckich i jest rzeźbiona w kamieniu. Na pierwszy rzut oka wnętrze katedry jest zimne i surowe. Jednak całe piękną tego środka kryje się w różnobarwnych witrażach. Turyści mogą zwiedzić katedrę za darmo, opłatę należy uiścić tylko w przypadku wejścia na wieżę. Po zwiedzeniu katedry należy udać się do Luwru- największego paryskiego pałacu z mnóstwem skarbów kultury. Najbardziej znanym dziełem tego miejsca jest Mona Lisa. Drugim ważnym budynkiem sakralnym jest katedra Sacré - Coeur. Symbolem Paryża jest wieża Eiffla. Przez Paryż płynie słynna rzeka Sekwana, która znalazła swoje miejsce w licznych piosenkach. Zarówno Sekwana, jak i całe miasto jest ulubionym miejscem fotografów i reżyserów z całej Europy.

Tanie loty do Paryża

Paryż jest dość drogim miastem jednak jego popularność sprawiła, że możemy udać się do niego wieloma tanimi liniami lotniczymi. Obecnie, dość korzystne połączenia oferuje wizz air. Węgierski przewoźnik lata do portu lotniczego Paryże Beauvais z wielu polskich miast jak Wrocław, Warszawa, Katowice, Gdańsk i Poznań. Ceny za bilet lotniczy rozpoczynają się już od 80 złotych. Wizz air jak każda tania linia lotnicza korzysta z mniejszych, regionalnych lotnisk. Do ceny biletu lotniczego należy więc doliczyć także koszt podróży z lotniska do hotelu czy centrum miasta. Wizz air bardzo wiele promocji oferował z Modlina, na początku istnienia tego lotniska przeniósł nawet tam wszystkie swoje samoloty. Jednak Modlin dość szybko dał się we znaki tanim liniom lotniczym. Przede wszystkim dość długo trwają remonty pasa startowego, przez co wszystkie samoloty zostały przeniesione z Modlina, z powrotem na Okęcie. Wizz air zapowiedział już walkę o odszkodowanie. Na wielu trasach europejskich wizz air konkuruje zaciekle z linią Ryanair. Mnogość tanich połączeń i rozbudowana siatka lotów sprawiła, że te dwie linie stały się najpopularniejszymi przewoźnikami low cost naszego kontynentu.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9